Giurgiuvenii sunt invitați, sâmbătă 24 iunie 2023, la activitățile dedicate Zilei Internaționale a Iei

Primăria municipiului Giurgiu și Centrul Cultural ”Ion Vinea”, în parteneriat cu Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Giurgiu vor desfășura în data de 24 iunie, sărbătoarea portului popular prin organizarea paradei Iei și a mai multor activități cultural-artistice.
Programul zilei de sâmbătă, 24 iunie 2023:
➡️09:00 – 09:30 – întâlnire în curtea primăriei;
➡️09:30 – 10:00 – Parada Iei pe traseul Primărie – Parc Alei;
➡️10:00 – 12:00 – Spectacol folcloric susținut de elevii claselor de canto și dansuri populare din cadrul Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale și al Centrului Cultural ”Ion Vinea”.
Cu acest prilej, în Parcul Alei vor fi organizate, o expoziție de port popular și atelier de creație artă plastică.
Vă așteptăm cu drag!
Foto arhivă

Ultima modificare: 20.06.2023 – 11:58 de către Administrator

Anteriorul 𝐕𝐢𝐧𝐞𝐫𝐢, 𝟐𝟑 𝐈𝐮𝐧𝐢𝐞, 𝐯𝐚 𝐚𝐯𝐞𝐚 𝐥𝐨𝐜 𝐨 𝐚𝐜𝐭̦𝐢𝐮𝐧𝐞 𝐝𝐞 𝐝𝐨𝐧𝐚𝐫𝐞 𝐝𝐞 𝐬𝐚̂𝐧𝐠𝐞, 𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐳𝐚𝐭𝐚̆ 𝐝𝐞 𝐜𝐚̆𝐭𝐫𝐞 𝐭𝐞𝐥𝐞𝐯𝐢𝐳𝐢𝐮𝐧𝐞𝐚 𝐝𝐞 𝐬̦𝐭𝐢𝐫𝐢 𝐃𝐢𝐠𝐢𝟐𝟒